چگونه سرمایه گذاری کنیم و اساسا چگونه شروع کنیم

مرکز خدمات سرمایه گذاری کردستان
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کردستان

به‌طورکلی، سرمایه‌گذاری یعنی که یک نوع دارایی را در جای معینی صرف کنید تا بتوانید در آینده دور یا نزدیک از سود آن استفاده کنید. سرمایه‌گذاری می‌تواند روی زمین، طلا، اوراق بهادار، زمان، توانمندی‌های شخصی یا موارد دیگر باشد. اما چیزی که اینجا مدنظر ما است، سرمایه‌گذاری مالی است. 

در دنیای امروز شغل و درآمد تعیین‌کننده‌ترین معیار برای سنجش کیفیت زندگی است. اگر درآمد مشخصی داشته باشید که بتوانید با کمک آن قبض‌های خود را پرداخت کنید، مسکن خود را تأمین کنید و مشکلی برای فراهم کردن غذای مناسب نداشته باشید، می‌توانید در یک روز تعطیل با خیال راحت روی صندلی راحتی لم بدهید و لذت نوشیدن یک فنجان چای خوش‌رنگ را به‌خوبی حس کنید. تأمین مایحتاج اولیه زندگی طبیعتاً حسی از آرامش را به شما خواهد داد. اما اگر ناگهان با بحران مالی مواجه شوید چه؟ اگر شغل خود را از دست بدهید؟ اگر بخواهید خانواده‌تان را به یک سفر طولانی  پرهزینه ببرید؟ باز هم احساس آرامش خواهید داشت؟

مسلماً تا پشتوانه مالی مناسبی نداشته باشید، خیال شما نمی‌تواند نسبت به آینده و یک زندگی واقعاً مرفه راحت باشد. بسیاری از ما نمی‌توانیم به‌جز تأمین نیازهای اولیه، هزینه‌های دیگر را هم تامین کنیم. اینجا است که اهمیت سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود. سرمایه‌گذاری این امکان را فراهم می‌کند با مقادیر اندکی درآمد، بتوانید ذره‌ ذره سرمایه‌گذاری‌های خرد انجام داده و از سود آن‌ها در آینده بهره ببرید. این‌که چقدر میزان سرمایه‌گذاری شما کم باشد مهم نیست، مهم این است بتوانید از یک سود مداوم با شیب مثبت در مدت‌ زمان طولانی استفاده کرده و در امر سرمایه‌گذاری مداومت به خرج بدهید.

مرکز خدمات سرمایه گذاری کردستان
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کردستان

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم‌؟

خب حالا به موضوع اصلی می‌رسیم و آن پاسخ به این پرسش است که چگونه سرمایه‌گذاری کنیم؟ در پاسخ باید گفت روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که بسته به موقعیت‌های مختلف می‌توانید از هرکدام از آن‌ها استفاده کنید. نحوه سرمایه‌گذاری درست این است که ابتدا گزینه‌های مختلف را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت هر کدام را بشناسید. سپس بررسی کنید که کدام مورد بیشتر با شرایط شما همخوانی دارد. بعدازآن با کسب اطلاعات لازم یا بهره گرفتن از کمک افراد معتبر و متخصص می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید.

مرکز خدمات سرمایه گذاری کردستان
مرکز خدمات سرمایه گذاری کردستان

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کردستان با نزدیک به 10 سال تجربه خدمت گذاری در راستای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار با هدف توسعه و رشد استان کردستان برای تمامی متقاضیان خدمات سرمایه گذاری ارائه میدهد. این خدمات شامل کمک به اخذ مجوزهای لازم، ساماندهی امور گردش کار و مشاوره و برگزاری جلسات رفع مشکل با ارگان ها و سازمان های ذیر ربط

سامانه پنجره واحد

این سامانه به منظور ثبت و بررسی درخواست های سرمایه گذاری و تولید و بررسی روند اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت ها طراحی و راه اندازی شده است. با کمک این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان نمیباشد.

مرکز خدمات سرمایه گذاری کردستان
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کردستان

برای کسب اطلاعات بیشتراز راه های زیر میتوانید با مرکز خدمات سرمایه گذاری در ارتباط باشید.

تلفن تماس: 33292247 87 (98+)
ایمیل: info@ickurd.com