نشست خبری مدیر کل امور اقتصادی و دارایی کردستان با اصحاب رسانه

محمدعظیم ملک مدیرکل  امور اقتصادی و دارایی  استان مطرح کرد:

کردستان سرزمین امن سرمایه گذارای داخلی وخارجی

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی، استان کردستان را سرزمین امن برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی می‌داند و همدلی خردمندانه نماینده عالی دولت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دیگر اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری در اجرای استراتژی راهبردی برنامه‌های مرکز خدمات سرمایه گذاری را می‌ستاید.

مدیرکل اقتصادی ودارایی کردستان با اشاره به کارکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری در فرایند تسهیل گری و تسریع سرمایه گذاری، افزود: در این مرکز همه مسئولان عضو با هم افزایی و همفکری، سعی در کوتاه کردن  بروکراسی اداری برای جذب راحت سرمایه گذاران دارند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه مجازی پنجره واحد مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کردستان از ابتدای سال 96 ، روانسازی  و تسهیل گری در پاسخگویی به استعلام‌ها را از مزایای  پنجره واحد دانست که فرد سرمایه گذار تمام فرایند سرمایه گذاری را از طریق درگاه الکترونیکی طی می‌کند و مسئولان نیز به صورت شفاف و آنلاین فرآیند پاسخگویی کارشناسان در دستگاه‌های اجرایی را نظارت و رصد می‌کنند.

ملک با اعلام اینکه در سال گذشته 52 جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری تشکیل گردید که در 27 جلسه بررسی درخواستهای سرمایه گذاران داخلی و 25 جلسه مباحث مرتبط با سرمایه گذاران خارجی مورد بررسی قرار گرفت؛ افزود: سیاست دولت در مرکز خدمات سرمایه گذاری حمایت و تشویق سرمایه گذاران خارجی برای جذب سرمایه گذاری است؛ اما ما در این مرکز همزمان به فکرجذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستیم.

به گزارش مدیر کل امور اقتصادی و دارایی در جلسات مذکور 90 درخواست مورد بررسی قرار گرفته و جهت رفع مشکلات طرحهای مذکور 301 مصوبه به تصویب اعضاء رسید.

 

وی با اشاره به همکاری خوب و تعامل همه مدیران و  مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی افزود: در سال گذشته پیشنهادی از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری در خصوص فرآیند طولانی تغییر کاربری ارائه گردید که مورد قبول هیات مقررات زدایی کشور قرار گرفت و مقرر شد پس از انجام امور کارشناسی رویه مذکور برای کل کشور اعمال گردد.

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی برگزاری دوره‌های آموزشی تشریح و تبیین فرایند سرمایه گذاری خارجی، نحوه تعامل و گفت وگو با افراد سرمایه گذار، تشریح نقشه راه تامین منابع مالی جذب سرمایه گذاری را برای کارکنان شهرستانهای استان را از دیگر اقدامات عملیاتی این مرکز برشمرد.

محمد عظیم ملک از برگزاری چند جلسه مهم برای تامین مالی بین المللی برای احداث پروژه راه آهن تهران- همدان- سنندج و ادامه این طرح تا سلیمانیه عراق خبرداد و گفت: در تیرماه امسال با حضور رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، استاندار، شهردار، معاون امور اقتصادی استانداری کردستان چند جلسه برای اجرایی شدن این مولفه مهم اقتصادی در تهران برگزار گردید.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان در این نشست خبری، شمار سرمایه گذاری های خارجی انجام شده در استان را در چند سال گذشته و سال جاری به تفصیل تشریح و رسانه‌ای کرد و گفت: عقد قرارداد «سنه سنتر» توسط سرمایه گذار خارجی اقلیم کردستان عراق مهم ترین رخداد اقتصادی برای شهرداری سنندج به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top