در تلاشیم اختیارات هیات های جذب سرمایه گذاری خارجی در استانها را افزایش دهیم

شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برخی از استان ها به ویژه خراسان رضوی عملکرد خوبی در حوزه سرمایه گذاری خارجی داشته اند از تلاش برای افزایش اختیارات استانها در این حوزه خبر داد.به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی در استان خراسان رضوی که در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، افزود: با همت مسئولان و ظرفیت های غنی استان خراسان رضوی ، این استان ، آماده جذب سرمایه گذاری خارجی در سطوح متعدد و متنوع است.

وی تصریح کرد: ایران جزو مناطق پر برکت دنیا است پس چرا نباید آنطور که شایسته است درآمد سرانه، نرخ رشد اقتصادی، نرخ رشد سرمایه گذاری را داشته باشیم و با چنین نرخ بیکاری مواجه باشیم.

وی ادامه داد: به نظر من زمانی که سرمایه گذار برای نخستین بار وارد کشور شده و سرمایه گذاری می کند مهمان ماست و با انجام فعالیت اول به شریک ما تبدیل می شود.

دژپسند افزود: نوع ارتباط ما با سرمایه گذاران باید طوری باشد که آنها را به تداوم و تعمیق سرمایه گذاری ترغیب کنیم.

وزیر اقتصاد با بیان این که اگر سرمایه گذاری، فعالیت خود را در کشور ادامه نداد باید عملکرد خود را ارزیابی کنیم.

دژپسند کشور ایران را دارای ظرفیت بالایی به منظور جذب سرمایه گذار خارجی دانست و گفت:خوشبختانه ما یکی از به روزترین قوانین را در بخش سرمایه گذاری خارجی داریم.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان سال ۹۶ بیش از ۱۲.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور انجام شد.

دژپسند تاکید کرد: اراده ما بر این است که، اختیارات هیات های جذب سرمایه گذاری خارجی در استان هایی که ظرفیت بالایی دارند را افزایش دهیم تا فرآیندها تسریع و جذب سرمایه خارجی تسهیل شود.

در این فرایند، هیئت جذب سرمایه استان تصمیم لازم را اتخاذ کرده و مصوبات با امضا استاندار ابلاغ تا روند سرمایه گذاری خارجی تسریع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top