6 اکتبر

جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه معرفی ظرفیت های تولیدی و صنعتی استان کردستان در اقلیم کردستان عراق

 

 

جلسه مرکز خدمات سرمایه­ گذاری با دستور کار برنامه ­ریزی جهت برگزاری نمایشگاه معرفی ظرفیت­ های تولیدی و صنعتی استان کردستان و همچنین ارائه فرصت­ های سرمایه ­گذاری در اقلیم کردستان عراق در روز چهارشنبه مورخ ۰۳/۰۷/۱۳۹۸ در دفتر جناب آقای دکتر فیروزی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای دکتر فیروزی رئیس محترم جلسه به بیان مسئله پرداخته و هدف از برگزاری جلسه را تعیین تکلیف برگزاری نمایشگاه مذکور و سطح مشارکت استانی یا ملی در اقلیم کردستان عراق عنوان نمودند.

در ادامه جناب آقای ملک دبیر محترم جلسه ضمن اشاره به همزمانی تاریخ پیشنهادی برگزاری نمایشگاه با کنفرانس بین المللی اقتصاد که بین دانشگاه های کردستان و سلیمانیه در اواخر آبانماه سال جاری برگزار می­گردد، همزمانی دو رخداد را از این منظر که نام استان کردستان از رسانه ­های مختلف اطلاع ­رسانی می ­گردد مطلوب اعلام نموده و پیشنهاد نمودند دستگاه های مربوطه با انجام رایزنی­ های گوناگون بتوانند کمک نهادهای دولتی و یا غیر دولتی را به تولیدکنندگان جهت شرکت در نمایشگاه به نحوی ایده ­آل اخذ نمایند. ایشان همچنین نمایشگاه را فرصت خوبی برای معرفی استان در تمامی عرصه ­ها و همچنین تعقیب بحث خط ­آهن سنندج-مریوان-باشماق با توجه به احتمال زیاد احداث خط آهن سلیمانیه به باشماق عنوان نمودند.

جناب آقای کیخسروی رئیس محترم هیأت مدیره شرکت نمایشگاه­ های استان با توجه به نزدیکی زمان پیشنهادی و کمبود وقت کافی، انجام نمایشگاهی خارجی در سطح مطلوب را نیازمند تعامل حداکثری دولت و بخش خصوصی عنوان نمودند. ایشان همچنین اعلام نمودند طرح توجیهی نمایشگاه به سازمان توسعه تجارت جهت اخذ یارانه فرستاده شده است.

جناب آقای حسینی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی نیز با اشاره به ثبات اوضاع اقتصادی در اقلیم سلیمانیه، فرصت برگزاری نمایشگاه را مغتنم شمرده عنوان نمودند با توجه به اینکه واحدهای کمی در استان می­توانند در نمایشگاه ­های با کیفیت بالا شرکت نمایند و لازم است یارانه ملی و استانی به آن ها داده شده و همچنین قیمت غرفه و هتل و بقیه ملزومات کاملاً شفاف باشد.