برگزاری جلسه درخواست شرکت پروم پارس درخصوص احداث منطقه ویژه اقتصادی مریوان

جلسه مرکز خدمات سرمایه ­گذاری با دستور کار بررسی درخواست شرکت پروم پارس در خصوص احداث منطقه ویژه اقتصادی مریوان در روز دوشنبه مورخ 02/07/1397به ریاست جناب آقای دکتر فیروزی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری، جناب آقای ملک مدیرکل محترم امور اقتصادی و دارایی ومدیران دستگاههاس اجرایی استان در محل سالن شهدای گمنام برگزار گردید.

در این جلسه آقای دکتر فیروزی عنوان نمودند با توجه به هماهنگی با دبیرخانه مناطق آزاد وویژه اقتصادی، احداث منطقه ویژه اقتصادی و آزاد مریوان با توجه به مرزی بودن مریوان و در دسترس بودن بازار صادراتی کشورهای عراق و سوریه می تواند دارای پتانسیل و فرصت های زیادی باشد. ایشان بجز منطقه ویژه اقتصادی مریوان، مناطق ویژه دیواندره ،سقز و بیجار را جهت سرمایه گذاری به سرمایه گذاران معرفی نمودند. همچنین استانداری کردستان آماده همکاری کامل در چارچوب قانون و مقررات مربوط جهت تسهیل گری در امر سرمایه گذاری در منطقه آزاد وویژه اقتصادی مریوان می باشد.

در ادامه جلسه آقای خشکه پزی مدیر عامل شرکت پروم پارس ضمن ابراز تشکر از برگزاری جلسه مرکز خدمات سرمایه اظهار داشتند که شرکت پروم پارس با شرکت ها و بانک های زیادی در کشور روسیه همکاری دارد و پروژه های زیادی را بالاخص در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در ایران انجام داده­اند و از نظر مالی کاملاً توانمند و نیاز به تسهیلات خاصی ندارند.ایشان با اشاره به این که موضوع شرکت پروم پارس در مناطق ویژه اقتصادی فعالیت و پروژه زیادی را انجام داده، مراتب آمادگی خود را برای احداث منطقه ویژه اقتصادی مریوان به شرط همجواری با منطقه آزاد مریوان بیان نمودند که این پروژه را با سرمایه گذاری خارجی و با استاندارد های بین المللی انجام می دهند.

در پایان این نشست مقرر گردید که سرمایه گذار آمادگی خود را به استانداری اعلام نماید  تا متعاقبا جلسه بعدی در دبیرخانه مناطق آزاد ویژه اقتصادی در تهران با حضور سرمایه گذار تشکیل گردد.

 

edf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top